Naszą witrynę przegląda teraz 76 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

Wypalanie traw - nielegalne i niebezpieczne
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:24
Przedwiośnie to okres, kiedy rozpoczyna się proceder nielegalnego wypalania traw. Dla natury to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają tego typu praktyki, jako wiosenne zagrożenie pożarowe. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione i niebezpieczne. Ostatnią ofiarą tego typu praktyk był wędkujący w Wiśle Małej bielszczanin, który z objawami zaczadzenia oraz z poważnymi poparzeniami nóg i rąk trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Jak co roku, wypalanie traw stanowi duży problem. Służby dyżurne straży pożarnej, ale też policji, codzienne odbierają telefony związane z pożarami traw i nieużytków. Efektem wypalania traw i resztek roślin na polach są często niekontrolowane pożary, skutkujące dużymi stratami materialnymi, poparzeniami, a nawet ofiarami śmiertelnymi. Nie dalej niż wczoraj, w wyniku wypalania trawy, poważnym poparzeniom uległ 66-letni wędkarz z Bielska- Białej. Mężczyzna, relaksując się nad zbiornikiem wodnym w Wiśle Małej, w powiecie pszczyńskim, z niewiadomych powodów, postanowił "uporządkować"  teren wzdłuż brzegu. Z jego relacji wynikało, że podpalił suchą trawę, lecz nie przewidział, że ogień w tak krótkim czasie się rozprzestrzeni. Całkowicie stracił panowanie nad sytuacją, do tego stopnia, że sam, w trakcie próby gaszenia, został dotkliwie poparzony. Aktualnie znajduje się pod fachową opieką lekarzy.

Apelujemy do wszystkich osób noszących się z zamiarem wiosennego wypalania traw, aby zaniechały tego zwyczaju. Więcej na temat bezcelowości wypalania traw można przeczytać TUTAJ.

Informujemy również, że zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie przyrody, a także kodeksu wykroczeń, za wypalanie traw grozi kara aresztu albo grzywna, nawet do 5000 zł. W przypadku, gdy ogień niebezpiecznie się rozprzestrzeni i zagrozi zdrowiu lub życiu ludzi, albo budynkom, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!


Żródło KWP Katowice


ZAPRASZAMY NA WYCIECZKĘ DO ZAKOPANEGO I BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:16

Zapraszamy do udziału w wycieczce do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej w sobotę 25 kwietnia 2015 roku.

godz. 6.00 - Parking za Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych, ul. Świerczewskiego 2

godz. 6.05 – Plac autobusowy Łaziskach Średnich

Powrót do Łazisk około godz. 21.00.

PLAN WYCIECZKI - Białka Tatrzańska - 2h pobyt na basenach termalnych w „Termach Białka”, Zakopane - spacer turystyczny Doliną Białego Potoku przez Kuźnicę do schroniska na Kalatówkach, dla chętnych możliwość wyjazdu na Kasprowy Wierch kolejką gondolową (w razie niepogody Krupówki, Gubałówka).

KOSZT - 21,,00 zł - obejmuje przejazd i obowiązkowe ubezpieczenie NNW

WE WŁASNYM ZAKRESIE – wyżywienie, bilet wstępu na baseny termalne tzw. bilet poranny do Strefy Zabawy i Strefy Relaksu (wejście przed godz. 10.00) - 39,00 zł, dzieci w wieku 3-13 lat – 35,00 zł., wyjazd na Kasprowy Wierch (góra/dół) – bilet normalny 58,00 zł, bilet ulgowy (przysługuje osobom 5-26 lat, +65) – 48,00 zł, Gubałówka- bilet normalny (góra/dół) – 20,00 zł, bilet ulgowy (przysługuje osobom 5-26 lat, +65) - 16,00 zł.

ZAPISY: w Wydziale Edukacji, Ochrony Zdrowia,, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych (siedziba Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej - II piętro ul. Świerczewskiego 1). tel. 32 324-80-54.

Wpłata całkowita do dnia 17 kwietnia 2015 roku (piątek). Ilość miejsc ograniczona.Pijana kierująca, "nadmiar perfum" i łapówka
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:13
Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującą volkswagenem, od której wyczuli alkohol. 45-latka tłumaczyła mundurowym, że to tylko zapach... zbyt mocnych perfum. Wynik badania alkomatem jednoznacznie potwierdził, że kobieta popełniła przestępstwo drogowe. Mieszkanka Żor, aby uniknąć konsekwencji, chciała wręczyć mundurowym 2 tys. zł. łapówki. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.
 
Do zdarzenia doszło w minioną środę przed 7.00 na ul. Cieszyńskiej w Łaziskach Górnych. Policjanci z mikołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem golfem. Od 45-latki wyczuli alkohol. Mieszkanka Żor swój stan tłumaczyła jednak mundurowym... użyciem zbyt intensywnych perfum. Stróże prawa nie dali się zwieść pokrętnym tłumaczeniom kobiety. Badanie alkomatem jednoznacznie potwierdziło, że stężenie alkoholu w jej organizmie, to ponad pół promila. Wynik wskazał na popełnienie przestępstwa - jazdy w stanie nietrzeźwości. Kobieta, chcąc uniknąć konsekwencji, zaoferowała policjantom 2 tysiące złotych łapówki. 45-latka została zatrzymana. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” oraz przestępstwo korupcyjne. Grozi jej do 10 lat więzienia.

(KMP Mikołów)Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
 
Piątek, 27 Marzec 2015 02:08

Informujemy, że w dniach 20-24 kwietnia 2015 roku na terenie Łazisk Górnych odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych zbieranych w zabudowie jednorodzinnej.

Odbiór odpadów będzie realizowany na poszczególnych ulicach w tym samym dniu, w którym zgodnie z harmonogramem przypada odbiór odpadów selektywnie zbieranych, bez konieczności zgłaszania telefonicznego, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.
 
Odpady wielkogabarytowe - to odpady z gospodarstw domowych, które ze względu na swoje wymiary (nie mieszczą się w standardowych urządzeniach do gromadzenia odpadów komunalnych) wymagają odrębnego traktowania.
 
Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.
 
Nie będą odbierane odpady remontowo – budowlane, odpady niebezpieczne, zmieszane odpady komunalne, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który można oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Łazy lub do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt, na zasadzie jeden za jeden.

(UM Łaziska Górne)

 Łaziskie kolędowanie w MDK
 
Sobota, 13 Grudzień 2014 18:03

 

 


Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

zaprasza na koncert pt.

ŁAZISKIE KOLĘDOWANIE

który odbędzie się

28 grudnia 2014 roku (w niedzielę)

o godzinie 18.00

w sali widowiskowej MDK.
 

W koncercie udział wezmą:

* połączone łaziskie chóry (ECHO, MONIUSZKO oraz WANDA)

* Zakładowa Orkiestra Dęta TAURON WYTWARZANIE SA Oddział Elektrownia Łaziska

 

Gość specjalny:

*Kapela Zespołu KATOWICE

 
Wstęp wolny!

 

Źródło: MDK Łaziska 

 Widowisko muzyczne Idą Święta
 
Sobota, 13 Grudzień 2014 00:00

 

 Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych

zaprasza na widowisko muzyczne pt.

 
IDĄ ŚWIĘTA
 

które odbędzie się 21 grudnia 2014 roku (w niedzielę)

o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MDK.Wystąpią:

*Artystyczny Zespół Dziecięcy RADOŚĆ*

  *Zespół VOCCATA*

 

Wstęp wolny!

 

Źródło: MDK Łaziska 

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 34

..::Reklama::..27 Czerwca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.
..::Reklama::..


Polecamy w TV

  • Oczy węża
    jutro 28.06.2017 21:55 TVN Rick Santoro, detektyw z Atlantic City, wybiera się na walkę bokserską, w której bierze udział jego szkolny kolega. Wśród widzów jest sekretarz obrony USA w asyście ochroniarzy, którymi kieruje Kevin Dunne, prywatnie przyjaciel Ricka. W momencie gdy Tyler pada na ringu, ktoś strzela do sekretarza obrony. Rick i Kevin rozpoczynają śledztwo. Poszukują młodej kobiety, która była przy sekretarzu w momencie zamachu. Rick dowiaduje się od Tylera, że zapłacono mu, by w odpowiednim momencie padł na deski. tv.wp.pl


 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką

 
Partnerzy medialni ......
 

Noclegi Katowice

 

 

Noclegi Katowice

 

 
 
 
 Tanie Noclegi Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Zabrze