Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

Nowy oznakowany radiowóz w Łaziskach Górnych
 
Wtorek, 08 Kwiecień 2014 08:56

 

Policjanci z Łazisk Górnych odebrali nowy oznakowany radiowóz. Opel astra IV zasilił wyposażenie komisariatu w grudniu, ale jako nieoznakowany pojazd policyjny. Kierownictwo zadbało o odpowiednie oznaczenie nowego nabytku, aby w tej formie służył bezpieczeństwu mieszkańców miasta.

 

Więcej…


Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Łaziskach Górnych
 
Czwartek, 03 Kwiecień 2014 12:47

http://www.freeimages.com/assets/20/199652/to-the-dump-1-1005156-m.jpg

Informujemy, że w dniach 7-11 kwietnia 2014 roku na terenie Łazisk Górnych odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych zbieranych w zabudowie jednorodzinnej.

Wzorem lat ubiegłych prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na wywóz do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., pod nr tel. 32 224 15 50.

Odpady wielkogabarytowe - to odpady z gospodarstw domowych, które ze względu na swoje wymiary nie mieszczą się w standardowych urządzeniach do gromadzenia odpadów komunalnych i wymagają odrębnego traktowania.

Do tej grupy odpadów zaliczamy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, wykładziny, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.

Nie będą odbierane odpady remontowo – budowlane, odpady niebezpieczne, zmieszane odpady komunalne, opony, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, który można oddać do PSZOK-u lub do sklepu, w którym kupujemy nowy sprzęt, na zasadzie jeden za jeden.

Źródło: UM ŁaziskaPotrącenie pieszego na ul.Wyrskiej w Łaziskach Górnych
 
Wtorek, 25 Marzec 2014 13:20

Mikołowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę w Łaziskach Górnych. Volvo potrąciło tam przechodzącego przez ulicę 57-latka. Mężczyzna został poważnie ranny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę przed godz. 20.00 na ul. Wyrskiej w Łaziskach Górnych. 48-letni kierowca volvo potrącił przechodzącego przez ulicę 57-latka. Ciężko ranny łaziszczanin trafił do szpitala. Śledczy ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. To już 9 wypadek z udziałem pieszego w tym roku. Liczba ta stanowi połowę wszystkich zaistniałych w 2014 roku wypadków drogowych w powiecie mikołowskim.

Apelujemy do kierowców oraz pieszych o ostrożność!

źródło: KPP Mikołów


"Laboratorium przedsiębiorczości i technologii" dla gimnazjalistów
 

 Centrum Społecznego Rozwoju zaprasza gimnazjalistów z Łazisk Górnych i Wyr do udziału w projekcie pt.: Laboratorium przedsiębiorczości i technologii. Projekt trwał będzie do końca czerwca 2015 roku, a pierwsze zajęcia rozpoczną się już w kwietniu 2014 roku.


Liderem projektu jest łaziskie stowarzyszenie Centrum Społecznego Rozwoju, a partnerami w realizacji działań projektowych są: Gmina Łaziska Górne - Gimnazjum nr 3 im. Przyjaciół Ziemi w Łaziskach Górnych oraz Gmina Wyry.

Planowane w ramach projektu działania prowadzone będą w systemie popołudniowym we wszystkich szkołach gimnazjalnych na terenie Łazisk Górnych i Wyr. Każda szkoła uczestnicząca w realizacji projektu prowadzić będzie własny harmonogram zajęć dostosowany do czasu zajęć szkolnych młodzieży uczestniczącej w projekcie.

Dla uczestników projektu zaplanowano cykl warsztatów z zakresu: autoprezentacji, przedsiębiorczości, robotyki i poruszania się po współczesnym rynku pracy. Każdy z uczniów biorących udział w projekcie będzie mógł uczestniczyć w wyjazdach studyjnych do instytucji kultury, nauki i zakładów pracy. Mając na uwadze konieczność właściwego zaplanowania dalszej edukacji i ścieżki rozwoju zawodowego, gimnazjaliści biorący udział w projekcie będą mieli okazję skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego. Wszystkie zajęcia organizowane w ramach projektu są bezpłatne.

Projekt dofinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego kwotą  1 029 164,58 złotych.
 
Więcej…


Dzień Kobiet w Muzeum Energetyki
 

W Muzeum Energetyki każdy w tym dniu znajdzie coś dla siebie.
Kobiety, Mężczyźni, Młodzież i Dzieci. Zaskakujące wydarzenia. Niespodzianki.
Z okazji Dnia Kobiet dla Pań i nie tylko dla Pań (po pokazach 11:00 i zwiedzaniu 9:00-13:00) koncert (13:00) w wykonaniu wspaniałego zespołu Voccata.
Nauka, technika, zabawa i wzruszenia w otoczeniu industrialnym w czasie Fizycznych Fascynacji.

Wejściówki - 10 zł dorośli, 5 zł dzieci

Źródło: http://www.muzeumenergetyki.plINFORMACJE SMS O ZAGROŻENIACH
 

 Zachęcamy z korzystania z systemu ostrzegania i informowania o zagrożeniach. Jeśli chcą Państwo bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami o:

•zagrożeniach: anomaliach pogodowych (deszcze, śnieżyce, wichury), pożarach, zagrożeniach bezpieczeństwa publicznego i innych,

•utrudnieniach w ruchu drogowym i awariach np. energetycznych, wodociągowych, gazowych lub innych,

•konieczności ewakuacji wskutek zaistniałych zdarzeń,

• innych ważnych wydarzeniach na terenie powiatu

Należy się zarejestrować wysyłając SMS na numer 661 000 112 o treści:

Tak.smi02 - Miasto Mikołów

Tak.smi01 - Miasto Łaziska Górne

Tak.smi03 - Miasto Orzesze

Tak.smi05 - Gmina Wyry

Tak.smi04 - Gmina Ornontowice

Więcej…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 34

..::Reklama::..27 Czerwca 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku zostało 188 dni.
..::Reklama::..


Polecamy w TV

  • Na Wspólnej
    pojutrze 29.06.2017 20:15 TVN Darek mówi Anecie, że planuje podstępem przejąć kancelarię Agnieszki. Olszewska wyznaje Weronice, że nie wie, jak mogła być tak naiwna w stosunku do Darka. Oznajmia, że zamierza się na nim zemścić. Zespół Kingi ma prezentację dla ważnego klienta. W ostatniej chwili okazuje się, że przez zaniedbanie Jowity filmy reklamowe nie są gotowe. Brzozowska grozi pracownicy zwolnieniem. Roma niespodziewanie staje w obronie Jowity. Ilona mówi Maksowi, że dała ojcu pieniądze ze sprzedaży działki. Brzozowski postanawia rozmówić się ze Zdybickim. tv.wp.pl


 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką

 
Partnerzy medialni ......
 

Noclegi Katowice

 

 

Noclegi Katowice

 

 
 
 
 Tanie Noclegi Mysłowice, Katowice, Jaworzno, Zabrze