Naszą witrynę przegląda teraz 131 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Górnicy z JSW znów będą protestować w Warszawie. Tym razem pod siedzibą PiS
  Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej zorganizują kolejny protest w Warszawie. W poniedziałek, 24 czerwca, będą pikietować pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę na niepokojącą - ich zdaniem - sytuację w spółce.


 • Na trasie S1 cementonaczepa najechała na radiowóz. Dwóch policjantów rannych
  W nocy na trasie S1 w Sosnowcu doszło do poważnego wypadku. Korki tworzą się w tym miejscu do tej pory.


 • Śledczy ze Śląska dokonali przełomu w sprawie zabójstwa 10-letniej Kristiny. Najważniejsza była sobota
  To prokuratorzy z Gliwic i kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach namierzyli, a potem przesłuchali świadka, któremu proponowano zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin - ustaliła "Wyborcza". W sobotę ten człowiek podał śledczym nazwisko prawdziwego sprawcy zbrodni.


 • Lotnisko w Gliwicach w przebudowie. Już wkrótce będzie obsługiwać loty biznesowe
  Kończy się przebudowa lotniska w Gliwicach. Już niedługo będą mogły tu swoje podróże zaczynać i kończyć biznesmeni.


 • Komisja śledcza sprawdzi finanse miasta i zawiadomi prokuraturę. To "grillowanie" byłego prezydenta?
  Radni ze Świętochłowic do końca 2020 roku będą sprawdzać, kto i dlaczego doprowadził miasto na skraj bankructwa. Opozycja mówi o "grillowaniu" byłych władz miasta, a te obecne nie wykluczają doniesień do prokuratury.


 • Światełko dla Artura Hajzera. Wyjątkowy nocny bieg w największym parku w regionie
  W środę w Parku Śląskim odbędzie się siódma edycja Biegu dla Słonia ku pamięci Artura Hajzera, tragicznie zmarłego śląskiego himalaisty. - Pobiegniemy w ciemnościach, z lampkami-czołówkami na głowach - mówi Marcin Rudzki, organizator biegu. Udział w imprezie jest darmowy.


 • Przełomowa decyzja. PKP PLK włączy się w budowę kolei metropolitalnej
  PKP PLK oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia będą ściśle współpracować przy tworzeniu kolei metropolitalnej w regionie.


 • Śląska policja uruchamia mapę wypadków. "Oby jak najdłużej była biała"
  Na stronach policji od piątku zacznie działać mapa pokazujące miejsca, w których doszło do wypadków śmiertelnych. - Mamy nadzieję, że jak najdłużej będzie biała - mówi podinspektor Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


19 Czerwca 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Borzysław, Gerwazy,
Julianna, Odo,
Protazy, Sylweriusz
Do końca roku zostało 196 dni.
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......