Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Trzy sarny wróciły na plac budowy. W czasie akcji ratunkowej jedna z nich uderzyła w auto
  Sarny, które w niedzielę uwolnili miłośnicy zwierząt, w poniedziałek wróciły na plac budowy w Sosnowcu. Akcję ratunkową trzeba więc było powtórzyć. W jej trakcie jedno ze zwierząt zostało potrącone przez kierowcę, który nie chciał zatrzymać samochodu.


 • Koncert świąteczny. Młynarski plays Młynarski z udziałem Gaby Kulki w Muzeum Śląskim
  W czwartek 12 grudnia w Muzeum Śląskim odbędzie się przedświąteczny koncert zespołu Młynarski plays Młynarski z gościnnym udziałem Gaby Kulki.


 • Robotnicy już szli z trumną przez miasto. Ale fabryka wcale nie umarła
  Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu nie wszystkie miasta mają rynek. Nie w każdym zostało wytyczone wyraźne centrum. Ale budowa takiego miejsca od podstaw, i to według pomysłu mieszkańców, to ewenement.


 • Sąd: Zwrot "pokazywać ryje" nie znieważa policjantów, bo trudno od osoby po zawodówce oczekiwać wyszukanych manier
  Chorzowski sąd uznał, że kibic, krzycząc do policjantów "pokazywać ryje" nie znieważył ich, bo od osoby z wykształceniem zawodowym trudno oczekiwać wyszukanych manier. Prokuratura zaskarżyła w poniedziałek to postanowienie.


 • ING Bank Śląski znalazł kupca na najbardziej rozpoznawalny gmach w centrum Sosnowca
  ING Bank Śląski sprzedaje zabytkowy gmach przy ul. Małachowskiego 7 w Sosnowcu. Umowa wkrótce zostanie podpisana, ale już 6 grudnia oddział został zamknięty.


 • Nowy stadion w Katowicach miałby kosztować 561 mln zł. "To dla nas szok. Nie stać nas na to"
  Katowiccy urzędnicy odmówili przyjęcia projektu stadionu piłkarskiego, który ma powstać w okolicy ul. Bocheńskiego w Katowicach. Powód? Zbyt wysoka cena budowy


 • Sędziowie wyszli przed sąd w Katowicach. "Murem za Krystianem"
  Blisko stu śląskich sędziów stanęło w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Z kartek ułożyli napis "Murem za Krystianem Markiewiczem".


 • Tablice ostrzegające przed zarazą stanęły w Katowicach
  Żółte tablice z czarnym napisem "Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony" pojawiły się przy głównych drogach w Katowicach. Wkrótce powinny zostać usunięte.


9 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława,
Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......