Naszą witrynę przegląda teraz 104 gości 
Skup nieruchomości, płacimy gotówką

..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Nowe zdjęcia Katowic są już widoczne na Street View
  Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, dzięki niej można oglądać zdjęcia 360 stopni ulic i miejsc użyteczności publicznej z perspektywy przechodnia. Ostatnio samochód Google znów pojawił się w Katowicach.


 • Pies zasłabł na szlaku. Interweniowało GOPR
  Dwóch skiturowców poprosiło GOPR o pomoc. Podczas wspólnej wycieczki ich pies zasłabł na szlaku i konieczna była pomoc w przetransportowaniu zwierzaka na dół.


 • Obcokrajowcy zaatakowani w klubie w Sosnowcu. Napastnicy krzyczeli: "Tylko dla białych"
  Do ataku w jednym z pubów w Sosnowcu doszło w nocy z piątku na sobotę. - Krzyczeli, że to lokal tylko dla białych, szarpali, wyrzucili nas - relacjonują obcokrajowcy, którzy w Sosnowcu pracują jako wolontariusze z młodzieżą i osobami niepełnosprawnymi.


 • Zabijamy Ziemię. Staliśmy się ofiarą własnej skuteczności
  Kryzys klimatyczny z coraz większą mocą stawia nas przed trudną do przyjęcia prawdą: wymyśliliśmy świat, którego przetrwanie wiąże się ze zniszczeniem tego, od czego zależy nasze życie.


 • Gerard Mądry nie żyje. Był jednym z największych miłośników Parku Śląskiego
  W niedzielę rano informację o śmierci Gerarda Mądrego podała żona, Elżbieta Mądry. Pan Gerard był twórcą Stowarzyszenia "Nasz Park". Był wielkim miłośnikiem Parku Śląskiego.


 • Pożar supermarketu w Bytomiu. Płonęły palety z towarem
  W niedzielę tuż po północy w ogniu stanął magazyn supermarketu przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu.


 • Sekretny dziennik czterdziestopięcioletniego Irlandczyka. "Nikt nie zwraca na mnie uwagi"
  Żona pyta, co chcę robić w urodziny. Zastanowię się. Prawdę mówiąc, chcę posiedzieć w łazience, jeść czekoladę i poczytać Stephena Kinga.


 • The Secret Diary Of A Forty-five Year Old Irishman
  My wife asked me what I want to do for my birthday. I said I will think of something. Really, I want to stay in the bathroom, eat chocolate and read Stephen King.


16 Grudnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Adelajda, Ado,
Albina, Alina,
Ananiasz, Bean,
Zdzisława
Do końca roku zostało 16 dni.

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/helmut007/ftp/e-laziska.pl/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......