Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Była pacjentka oskarża lekarzy szpitala psychiatrycznego. Choć śledczy dwa razy postępowanie umorzyli
  Była pacjentka oskarża lekarzy Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Jej zdaniem w placówce sfałszowano jej dokumentację medyczną. Wcześniej dwukrotnie rybnicka prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie.


 • Firma w pół roku buduje domy. Niektórzy ponad rok czekają na przeprowadzkę
  Sylwester Siry wynajął firmę, która w pół roku w Czechowicach-Dziedzicach miała mu wybudować dom. - Choć pieniądze zapłaciłem, od roku nie mogę w nim zamieszkać, budowę kończę sam. I nie jestem jedynym klientem tej firmy, który ma kłopoty - mówi Siry.


 • Ambitny plan trafi na półkę. Nie będzie hokeja na Stadionie Śląskim
  Budowa lodowiska na Stadionie Śląskim okazała się zbyt drogim przedsięwzięciem. Polski Związek Hokeja na Lodzie liczył, że na chorzowskim gigancie uda się zorganizować finałowy turniej Pucharu Polski.


 • Przeciętny Polak wyrzuca 235 kilogramów jedzenia rocznie. W Mysłowicach nauczą, jak nie marnować żywności
  Według raportu Banków Żywności, co roku w Polsce wyrzuca się około 9 mln ton jedzenia. To 235 kilogramów na każdego Polaka. W Roślinnej Kuchni Zero Waste będzie można się nauczyć, jak nie marnować żywności we własnym domu.


 • Przyszli na rynek bronić Rożawy. Policja rozwiązała manifestację
  "Stop tureckiej inwazji na Rożawę!", "Łapy precz od Rożawy", "Fuck you Erdogan" - z takimi transparentami przyszło w środę wieczorem na katowicki rynek około 200 manifestantów solidaryzujących się z mieszkańcami Rożawy zaatakowanej przez wojska tureckie.


 • Mieszkańcy Katowic przeciw karaniu więzieniem za edukację seksualną [ZDJĘCIA]
  Ponad 100 osób protestowało w środę w Katowicach przeciw karaniu więzieniem za edukację seksualną. - Projekt ustawy, która zakazałaby edukacji seksualnej czy antykoncepcji, to kpina z praw człowieka - podkreślali manifestujący.


 • Helena Oślizło: "Mąż wprawia mnie w dumę. Dobrze o nim mówią, a ja wiem, że to prawda" [ROZMOWA]
  Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważne są żony piłkarzy. My zachwycamy się występami gwiazd na boisku, a to one dbają o to, żeby mężowie nie zaprzątali sobie niczym głowy.


 • Wypadek na DK1 w Goczałkowicach-Zdroju. Ruch w kierunku Bielska-Białej zablokowany na kilka godzin
  Do groźnego wypadku doszło w środę po południu na DK1 w Goczałkowicach-Zdroju. Kierowca samochodu osobowego wjechał w ekran energochłonny. Został ciężko ranny.


17 Października 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......