Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Mały świadek koronny nakłamał? Sąd dostał szokujące nagranie w sprawie handlu narkotykami
  Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafiło nagranie, z którego wynika, że mały świadek koronny, który obciążył kilkadziesiąt osób podejrzanych o handel narkotykami, przyznaje się do tego, iż zmyślił zeznania.


 • Zabytek popadł w ruinę. Kupili go harcerze i do Ula w Bytomiu wróci życie
  W budynku u zbiegu ulic Korfantego i Sokoła w Bytomiu było niegdyś gwarno jak w ulu. Stąd podobno wzięła się potoczna jego nazwa. Zabytek popadł w ruinę, być może jednak wkrótce wróci tu życie.


 • Ktoś truje psy w Katowicach? Kilka zwierząt zachorowało
  Ktoś truje psy spacerujące w okolicach Dog Parku w Katowicach-Wełnowcu - przestrzegają przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. - Mamy informacje od właścicieli, że kilka zwierząt zachorowało. Dostaliśmy też zdjęcia rzuconej na ziemię kiełbasy - mówi Patrycja Wojtyczka, prezeska katowickiego oddziału TOZ.


 • Wystartowało połączenie na Fuerteventurę z Katowic. 175 pasażerów na pokładzie
  W czwartek 25 kwietnia linia lotnicza Wizz Air zainaugurowała połączenie z Katowice Airport na Fuerteventurę. W pierwszy rejs Wizz Aira na drugą co do wielkości wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich poleciało 175 pasażerów.


 • Karambol na drodze S52. W ciężarówce wystrzeliła opona
  Policjanci z bielskiej komendy wraz z prokuratorem ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek około 11.20 na drodze ekspresowej S52 w Jasienicy koło Bielska-Białej. W wypadku brały udział cztery samochody, a cztery osoby zostały ranne.


 • Smoła rozlała się na DK-1 w Kobiórze. Dwa pasy zablokowane
  W piątek doszło do poważnego utrudnienia na DK-1 w Kobiórze. Nieczynne są dwa pasy w stronę Bielska-Białej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.


 • Goście, którzy odwiedzą Katowice, będą mieli immunitet. A rząd ich ubezpieczy
  Uczestnicy organizowanej w Katowicach Europejskiej Konferencji Interpolu będą mieli zagwarantowany immunitet oraz możliwość dokonywania przelewów finansowych bez żadnej kontroli. W nocy z czwartku na piątek Sejm przyjął przepisy w tej sprawie.


 • Narodowcy straszą przed Żydami w Katowicach. Pomóc ma list do Donalda Trumpa
  Narodowcy ostrzegają przed Żydami, którzy mają doprowadzić Polskę do ruiny. Winny temu ma być prezydent Donald Trump, który podpisał ustawę 447 - "Sprawiedliwość dla ocalonych, którzy nie otrzymali zadośćuczynienia".


26 Kwietnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Artemon, Klaudiusz,
Klet, Marcelin,
Marcelina, Maria,
Marzena, Spycimir
Do końca roku zostało 250 dni.
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......