Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Ogrodzenie wokół schroniska w Katowicach zostało rozwalone. Nowe ma kosztować 58 tys. zł
  W Katowicach Brynowie trwa remont schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi. - Placówka miała solidne ogrodzenie ze słupami z cegły klinkierowej. Całe zostało rozwalone. O co tu chodzi? - pytają okoliczni mieszkańcy.


 • Jaka będzie komunikacja publiczna? Przepytamy szefa metropolii i prezydentów największych miast
  W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 22 września zapraszamy na debatę o komunikacji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


 • Pogodomy se po ślonsku. Lauba z rynkowkami i aintryt na Korfantego
  Skisz zarazy latoś my se niy porajzowali, niy łodprawialimy srogich fajerow i nawet Korfanty musioł pocekać. Wszysko przisztopowało i poleku probujymy żyć jak downi. Ale nojbarzi koronawirus ukrziwdziył tych, kerzi som w "altershajmach" (domach opieki) abo "flegynhajmach" (domach pielęgnacyjnych), bo poł roku niy widzieli sie ze swojom familjom.


 • 13. Zagłębiowska Masa Krytyczna. Kolejka w Sosnowcu, ognisko w Będzinie, niespodzianki nad Pogorią III
  Z rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi, a nawet z szefową. Ponad dwa tysiące rowerzystów przejechało z Sosnowca do Dąbrowy Górniczej z przerwą na kiełbaski z ogniska na będzińskiej plaży miejskiej. Była to trzynasta i nietypowa edycja Zagłębiowskiej Masy Krytycznej.


 • Kolekcjoner żołnierzyków z Siemianowic Śląskich: "Chcę podzielić się swoją wiedzą"
  Robert Rupala z Siemianowic Śląskich zgromadził dużą kolekcję figurek żołnierzy. O każdej z nich potrafi mówić godzinami i chętnie dzieli się wiedzą z miłośnikami historii.


 • Górnik Zabrze na ligę patrzy z góry. Jak do tego doszło
  Rok temu niektórzy fachowcy zastanawiali się, czy Górnik zdoła się utrzymać w ekstraklasie. Teraz drużyna Marcina Brosza jest liderem z kompletem zwycięstw. Czy rzeczywiście sensacyjnym?


 • Zwierząt nie interesuje, komu zawdzięczają zmiany na lepsze
  - Do głowy by mi nie przyszło, że będę dzwonił z podziękowaniami do posła i wiceministra PiS - mówi Jacek Bożek, szef Klubu Gaja.


 • Portret wroga. Jeden średni grzyb może zabić dorosłego człowieka
  Muchomor zielonawy (sromotnikowy) mylony bywa przez grzybiarzy z gąskami i gołąbkami. Mylą się nie tylko ci początkujący grzybiarze.


20 Września 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Eustachy,
Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina,
Irena, Oleg, Ostap,
Sozant
Do końca roku zostało 103 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......