Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.


Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy  Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Dwa pożary jednego wieczoru. 47 osób zostało bez dachu nad głową
  We wtorek wieczorem doszło do dwóch pożarów w wielorodzinnych budynkach w Czerwionce - Leszczynach. Straty są ogromne, ludzie stracili mieszkania.


 • W komendzie działa jednostka, która tropi pieniądze gangsterów. "Po owocach ich poznacie"
  Specjalna jednostka śląskiej policji wytropiła w zeszłym roku majątek podejrzanych o wartości prawie 75 mln zł. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. - Przejęliśmy pieniądze, biżuterię, domy, działki, auta, a także akcje na rachunkach maklerskich - wylicza jeden z oficerów Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


 • Firmy dają premię za niechodzenie na L4. Ludzie przychodzą do pracy chorzy i zarażają
  Coraz więcej firm daje dodatkowe pieniądze pracownikom, którzy nie korzystają ze zwolnień lekarskich, więc ludzie przychodzą do pracy kaszlący i z katarem.


 • Metropolia dla mieszkańców. To wcale nie politycy decydują o naszym losie
  Większość mieszkańców polskich miast jest przekonana, że decydują o nich politycy. Tak naprawdę jednak ostateczny głos należy do obywateli. Zapraszamy Was na warsztaty.


 • Powstaną nowe projekty rewitalizacji bielskich parków. Drzewa będą bezpieczne
  Bielskie władze chcą rewitalizacji parków Włókniarzy oraz za ratuszem. Po przeprowadzonych konsultacjach prezydent Jarosław Klimaszewski podjął jednak decyzję o odstąpieniu od realizacji tej inwestycji w planowanym do tej pory zakresie.


 • Kancelaria adwokacka szuka sekretarki. Lista jej zadań liczy 67 pozycji, a pensja to 2 tys. zł brutto
  Kancelaria z Chorzowa postanowiła poszukać sekretarki. Pracownica ma się zajmować doradztwem prawnym, interpretacją przepisów prawa karnego, cywilnego oraz gospodarczego, a także pobieraniem czynszu. Wymagania to m.in. wykształcenie wyższe prawnicze lub administracyjne i własny samochód.


 • Podpisano umowę w sprawie Panteonu Górnośląskiego. Premier poprosił, by znalazł się w nim Gerard Cieślik
  W Katowicach podpisano we wtorek umowę ws. utworzenia Panteonu Górnośląskiego. - Mam nadzieję, że znajdzie się tu miejsce dla Ślązaków na bakier z wiarą, ale którzy też byli postaciami wybitnymi, przysłużyli się Polsce - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier poprosił arcybiskupa Wiktora Skworca o uhonorowania Gerarda Cieślika, wybitnego piłkarza Ruchu Chorzów.


 • Urszula Broll nie żyje. Była pionierką malarskiej awangardy i buddyzmu w Polsce
  Urszula Broll, malarka, współtwórczyni grup artystycznych ST-53 i Oneiron, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowała jej rodzina. Miała 89 lat. Jej prace pokaże wkrótce warszawska Królikarnia.


19 Lutego 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Bądzisława, Gabin,
Henryk, Konrad,
Konrada, Leoncjusz,
Manswet, Marceli
Do końca roku zostało 317 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......