Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bieda to nie patologia

 
Większość z nas ma ten komfort, by nie stykać się na co dzień z biedą. Ale to nie znaczy, że możemy ją ignorować. W dodatku to komfort złudny. Nieszczęśliwy wypadek, splot niefortunnych wydarzeń, choroba i nagła niepełnosprawność czy wpadnięcie w pułapkę kredytową, to sytuacje, które stają się udziałem również tych, którzy żyli w przekonaniu, że bieda ich nie dotyczy.

Bieda – namacalna, fizyczna, której konsekwencją bywa głód, chłód i beznadzieja – wciąż jest w Polsce realnym problemem, z którym zmaga się kilka milionów Polaków.
Najczęściej w ciszy, nie krzycząc.

To doświadczenie, które dotyka ludzi. Ludzi, którzy mają – a przynajmniej mieli kiedyś – marzenia. I nie marzyli o biedzie. To doświadczenie, które dotyka osoby pełne godności i wewnętrznego piękna.

 
Nie odwracajmy się od nich.

Pomagajmy tym, którzy potrzebują pomocy, choć nie wyciągają po nią ręki. Przynośmy radość i siłę. Sprawiajmy że zaczyna istnieć najpiękniejsza relacja, jaka może łączyć człowieka z człowiekiem.

W Łaziskach Górnych rusza Biuro Świętego Mikołaja.

Już od 10 grudnia wszystkie osoby które chcą wspomóc drugiego człowieka w okresie Świąt Bożego Narodzenia mogą przynieść na recepcję Hotelu Modus*** 
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych wszystko co może przydać się drugiemu człowiekowi, środki czystości, artykuły szkolne, zabawki, ubrania, książki, słodycze gdzie to wolontariusze i pracownicy Hotelu Modus*** przyjmują dary dla wszystkich potrzebujących pomocy mieszkańców Łaziska.

Wielki Finał Akcji odbędzie się na rynku w Mikołowie 22 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00

Honorowy Patronat Akcji "Biuro Świętego Mikołaja" obejmuje Burmistrz Aleksander Wyra oraz Starosta Mirosław Duży.

Przypominamy Biuro Świętego Mikołaja czynne jest codziennie od 10 do 21 grudnia  w godzinach od 8.00 do 20.00 w Hotel Modus***
ul. św. Jana Pawła II 10B w Łaziskach Górnych.

Pamiętaj - Bieda to nie patologia - to może dotknąć także CIEBIE !!!
 
 


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Małżeństwo oszustów zostało złapane na gorącym uczynku w Katowicach
  Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali małżeństwo, które ma na koncie szereg oszustw. Przestępczy duet oszukiwał między innymi przy zakupie i sprzedaży aut oraz wyłudzał usługi hotelowe. Został złapany w Katowicach.


 • Właściciele Schroniska Katowickiego w Alpach nie wykluczają zniżek dla katowiczan
  Przedstawiciele Niemieckiego Towarzystwa Alpejskiego odwiedzili Katowice. Wizyta miała związek z nagłośnieniem historii istniejącego do dziś Schroniska Katowickiego w Alpach. Niewykluczone, że mieszkańcy Katowic będą mogli liczyć na zniżki.


 • Marek Migalski kandyduje do Senatu. Kto jeszcze startuje z list Koalicji Obywatelskiej?
  Wybory parlamentarne 2019. Marek Plura w Katowicach, Beata Małecka-Libera w Dąbrowie Górniczej i Marek Migalski w Raciborzu. To kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Senatu


 • Wszyscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Sejmu z województwa śląskiego. Są zmiany i zaskoczenia
  Wybory parlamentarne 2019. Były prezydent Chorzowa, niedoszła prezydent Katowic i radni kandydują w naszym regionie z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Znamy nazwiska wszystkich kandydatów.


 • Szef bytomskiego PiS mówi o Marszu Równości, że to "spęd dewiantów". I przyznaje: "Użyłem też słowa zaraza"
  Facebookowa strona BytomskiLew.pl opublikowała komentarze, które w sieci miał umieszczać Maciej Bartków, bytomski radny i przewodniczący koła PiS w Bytomiu. - Rozważam pozew przeciwko administratorom tej strony - mówi radny.


 • Koalicja Obywatelska ogłosiła listy kandydatów. Zygmunt Frankiewicz startuje w wyborach do Senatu
  Wybory parlamentarne 2019. Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu


 • Pryskają marzenia trzech posłów PiS. Nie znajdziemy ich na listach
  Wybory parlamentarne 2019. Kończą się kariery trzech posłów PiS. Jeden obiecywał kochance pracę w Orlenie, drugi miał uderzyć znajomego, a trzeci do PiS przystąpił w ostatniej chwili. Żaden nie kandyduje w wyborach parlamentarnych


 • Zamiast tramwajów pojadą autobusy od strony Chorzowa i Siemianowic w kierunku ronda
  W ostatnich dwóch tygodniach sierpnia do ronda w Katowicach nie będą dojeżdżać tramwaje niektórych linii. Najpierw będą to te od strony Chorzowa, a później od Siemianowic. Zamiast nich zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.


20 Sierpnia 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech,
Sobiesław
Do końca roku zostało 134 dni.
..::Reklama::..

Polecamy w TV

 • Na Wspólnej
  jutro 30.10.2018 20:15 TVN Janusz proponuje Dance wspólny wyjazd do Stanów Zjednoczonych na rok. Marek przyjmuje nową opiekunkę. Kobieta robi na nim wrażenie. W szkole Antosi policja przesłuchuje młodzież w sprawie śmierci Łukasza. Dziewczyna bardzo to przeżywa. Po lekcjach do niej i Kuby podchodzą starsi koledzy Łukasza i im grożą. Joachim i Ewelina ustalają z Ziębami szczegóły przyjęcia weselnego. Panna młoda nie szczędzi Beacie złośliwości. Do baru przychodzi Kazik, który chce się pożegnać. Mężczyzna liczy na to, że zdoła zainteresować sobą Beatę. tv.wp.pl

Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......