Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w czasie ferii
Już od północy rozpocznie się realizowany przez Koleje Śląskie projekt bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany na okres zimowych ferii (od 9.02 do 24.02.2019r.) ma zachęcić do korzystania z nisko emisyjnych środków transportu.  Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważną legitymację szkolną, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek. Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie oprócz odcinka przygranicznego Chałupki a Bohumin. Znaczy to ni mniej, ni więcej tylko to, że wszyscy uprawnieni uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego, do którego w okresie ferii obowiązywać będzie specjalnie rozszerzony termin kursowania pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie on kursować w tym czasie codziennie.
Źródło: kolejeslaskie.com


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Ogrodzenie wokół schroniska w Katowicach zostało rozwalone. Nowe ma kosztować 58 tys. zł
  W Katowicach Brynowie trwa remont schroniska dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi. - Placówka miała solidne ogrodzenie ze słupami z cegły klinkierowej. Całe zostało rozwalone. O co tu chodzi? - pytają okoliczni mieszkańcy.


 • Jaka będzie komunikacja publiczna? Przepytamy szefa metropolii i prezydentów największych miast
  W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 22 września zapraszamy na debatę o komunikacji w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.


 • Pogodomy se po ślonsku. Lauba z rynkowkami i aintryt na Korfantego
  Skisz zarazy latoś my se niy porajzowali, niy łodprawialimy srogich fajerow i nawet Korfanty musioł pocekać. Wszysko przisztopowało i poleku probujymy żyć jak downi. Ale nojbarzi koronawirus ukrziwdziył tych, kerzi som w "altershajmach" (domach opieki) abo "flegynhajmach" (domach pielęgnacyjnych), bo poł roku niy widzieli sie ze swojom familjom.


 • 13. Zagłębiowska Masa Krytyczna. Kolejka w Sosnowcu, ognisko w Będzinie, niespodzianki nad Pogorią III
  Z rodziną, sąsiadami, przyjaciółmi, a nawet z szefową. Ponad dwa tysiące rowerzystów przejechało z Sosnowca do Dąbrowy Górniczej z przerwą na kiełbaski z ogniska na będzińskiej plaży miejskiej. Była to trzynasta i nietypowa edycja Zagłębiowskiej Masy Krytycznej.


 • Kolekcjoner żołnierzyków z Siemianowic Śląskich: "Chcę podzielić się swoją wiedzą"
  Robert Rupala z Siemianowic Śląskich zgromadził dużą kolekcję figurek żołnierzy. O każdej z nich potrafi mówić godzinami i chętnie dzieli się wiedzą z miłośnikami historii.


 • Górnik Zabrze na ligę patrzy z góry. Jak do tego doszło
  Rok temu niektórzy fachowcy zastanawiali się, czy Górnik zdoła się utrzymać w ekstraklasie. Teraz drużyna Marcina Brosza jest liderem z kompletem zwycięstw. Czy rzeczywiście sensacyjnym?


 • Zwierząt nie interesuje, komu zawdzięczają zmiany na lepsze
  - Do głowy by mi nie przyszło, że będę dzwonił z podziękowaniami do posła i wiceministra PiS - mówi Jacek Bożek, szef Klubu Gaja.


 • Portret wroga. Jeden średni grzyb może zabić dorosłego człowieka
  Muchomor zielonawy (sromotnikowy) mylony bywa przez grzybiarzy z gąskami i gołąbkami. Mylą się nie tylko ci początkujący grzybiarze.


20 Września 2020
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Dionizy, Eustachy,
Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina,
Irena, Oleg, Ostap,
Sozant
Do końca roku zostało 103 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......