Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 


Skup nieruchomości, płacimy gotówką


..::Reklama::..
Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi w czasie ferii
Już od północy rozpocznie się realizowany przez Koleje Śląskie projekt bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży. Zaplanowany na okres zimowych ferii (od 9.02 do 24.02.2019r.) ma zachęcić do korzystania z nisko emisyjnych środków transportu.  Podczas kontroli zamiast biletu należy okazać ważną legitymację szkolną, a w przypadku dzieci młodszych dokument potwierdzający wiek. Promocja swoim zasięgiem obejmie wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie oprócz odcinka przygranicznego Chałupki a Bohumin. Znaczy to ni mniej, ni więcej tylko to, że wszyscy uprawnieni uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego, do którego w okresie ferii obowiązywać będzie specjalnie rozszerzony termin kursowania pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie on kursować w tym czasie codziennie.
Źródło: kolejeslaskie.com


..::Reklama::..
Łaziska Górne Ratusz 1936 rokNoclegi Katowice


..::Reklama::..
 • Trzy sarny wróciły na plac budowy. W czasie akcji ratunkowej jedna z nich uderzyła w auto
  Sarny, które w niedzielę uwolnili miłośnicy zwierząt, w poniedziałek wróciły na plac budowy w Sosnowcu. Akcję ratunkową trzeba więc było powtórzyć. W jej trakcie jedno ze zwierząt zostało potrącone przez kierowcę, który nie chciał zatrzymać samochodu.


 • Koncert świąteczny. Młynarski plays Młynarski z udziałem Gaby Kulki w Muzeum Śląskim
  W czwartek 12 grudnia w Muzeum Śląskim odbędzie się przedświąteczny koncert zespołu Młynarski plays Młynarski z gościnnym udziałem Gaby Kulki.


 • Robotnicy już szli z trumną przez miasto. Ale fabryka wcale nie umarła
  Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu nie wszystkie miasta mają rynek. Nie w każdym zostało wytyczone wyraźne centrum. Ale budowa takiego miejsca od podstaw, i to według pomysłu mieszkańców, to ewenement.


 • Sąd: Zwrot "pokazywać ryje" nie znieważa policjantów, bo trudno od osoby po zawodówce oczekiwać wyszukanych manier
  Chorzowski sąd uznał, że kibic, krzycząc do policjantów "pokazywać ryje" nie znieważył ich, bo od osoby z wykształceniem zawodowym trudno oczekiwać wyszukanych manier. Prokuratura zaskarżyła w poniedziałek to postanowienie.


 • ING Bank Śląski znalazł kupca na najbardziej rozpoznawalny gmach w centrum Sosnowca
  ING Bank Śląski sprzedaje zabytkowy gmach przy ul. Małachowskiego 7 w Sosnowcu. Umowa wkrótce zostanie podpisana, ale już 6 grudnia oddział został zamknięty.


 • Nowy stadion w Katowicach miałby kosztować 561 mln zł. "To dla nas szok. Nie stać nas na to"
  Katowiccy urzędnicy odmówili przyjęcia projektu stadionu piłkarskiego, który ma powstać w okolicy ul. Bocheńskiego w Katowicach. Powód? Zbyt wysoka cena budowy


 • Sędziowie wyszli przed sąd w Katowicach. "Murem za Krystianem"
  Blisko stu śląskich sędziów stanęło w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Z kartek ułożyli napis "Murem za Krystianem Markiewiczem".


 • Tablice ostrzegające przed zarazą stanęły w Katowicach
  Żółte tablice z czarnym napisem "Uwaga! Zgnilec amerykański pszczół. Obszar zapowietrzony" pojawiły się przy głównych drogach w Katowicach. Wkrótce powinny zostać usunięte.


9 Grudnia 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Delfina, Joachim,
Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria,
Wielisława,
Wiesław
Do końca roku zostało 23 dni.
..::Reklama::..Skup nieruchomości, płacimy gotówką


Partnerzy medialni ......